Koła pasowe do nabycia na zamówienie

Koło pasowe jest niezbędnym elementem przekładni pasowej. Jest ono umieszczone na wale w celu wspomagania ruchu poprzez współpracę z pasem napędowym. Elementem napędzającym koło pasowe może być lina, kabel, pas lub łańcuch. Mechanizm ten nadal znajduje zastosowanie w różnych branżach przemysłu. 

Firmy produkcyjne oferują koła pasowe na zamówienie

koło pasowe na zamówieniePrzekładnia pasowa jest najtańszym, a przy tym stosunkowo prostym narzędziem służącym do przenoszenia mocy pomiędzy wałami, które niekoniecznie muszą znajdować się na jednej osi i płaszczyźnie. Przekazywanie mocy odbywa się za pomocą specjalnie zaprojektowanych pasów i kół pasowych. Zapotrzebowanie na urządzenia wykorzystujące system przenoszenia napędu pasowego zawsze było duże, co doprowadziło do ewolucji tych rozwiązań i powstania wielu odmian przekładni pasowych. W związku z tym dość wcześnie powstało wiele podmiotów gospodarczych oferujących wykonać koło pasowe na zamówienie. Niewątpliwą zaletą przekładni pasowych jest fakt, iż podczas pracy emitują stosunkowo mało hałasu. Stopniowe ulepszenia  w technice przekładni taśmowych pozwalają na stosowanie taśm w systemach, które tylko wcześniej dopuszczały łańcuchy lub koła zębate. Napędy taśmowe są proste, niedrogie i nie wymagają stosowania wałów osiowych. Pomagają chronić maszyny przed przeciążeniem i zacięciem, a przy tym są skonstruowane w taki sposób, aby wytłumiać  hałas i wibracje. Nadmierne wahania obciążenia są również natychmiast amortyzowane (amortyzowane). 

Do zalet mechanizmów przekładniowych opartych na kołach pasowych należy również zaliczyć fakt, zasadniczo nie potrzebują one smarowania, zaś ich wymagania dotyczące konserwacji są jedynie minimalne. Cechują się one wysoką wydajnością, jak również niską awaryjnością, zaś koszty ich eksploatacji są niskie.